Бруно Шульц. Книга листів

Додано by

Великий польський письменник Бруно Шульц (1892–1942), котрий усе життя мешкав у Дрогобичі й загинув там від рук нацистів у часи Шоа, був видатним епістолографом. Його листи часто ставали зав’язком майбутніх оповідань, є високими зразками прози магічного реалізму. «Книга листів» – збірка усіх вцілілих листів до друзів, колег, партнерів у видавничих і мистецьких починаннях, освітянських установ. Вона також містить віднайдені листи до Бруно Шульца, які дозволяють краще зрозуміти перипетії індивідуальної біографії митця, його творчі пошуки та осягнення. Це листування понад 60 років збирав видатний польський поет, есеїст і культуролог Єжи Фіцовський (1924–2006).

Упорядник також спорядив публікацію докладними коментарями, які стосуються обставин віднайдення текстів, їх атрибутики, згаданих подій і осіб. Книга є своєрідним пам’ятником знищеному нацистами й сталіністами всесвітові галицьких євреїв, котрі спершу пережили Шоа, а відтак у СРСР зазнали брутального затирання слідів їхньої культурної, релігійної та навіть людської присутності на теренах краю.

Шульц Бруно. Книга листів. Уклав і підготував до друку Єжи Фіцовський / Пер. з польськ. Андрія Павлишина. – К.: Дух і Літера, 2012. – 360 с., з іл. – ISBN 978-966-378-264-5

Презентації:

  • 23 жовтня 2013 року Віра Меньок та Андрій Павлишин презентували книгу на Днях Бруно Шульца в Чернівцях
  • 19 березня 2013 року Андрій Павлишин презентував книгу на Днях Бруно Шульца у Вінниці
  • 12 вересня 2012 року Віра Меньок представила книгу на V Міжнародному фестивалі Бруно Шульца в Дрогобичі

Рецензії: 

Comments are disabled