Виставка кераміки Ольги Рапай «Кольорові ярмарки»

Posted on by

З 9 по 29 вересня 2011 року в галереї «КалитаАртКлуб» відбулась виставка кераміки Ольги Рапай «Кольорові ярмарки», організована спільно галереєю «КалитаАртКлуб» та Центру юдаїки НаУКМА. 

Традиційно кінець літа-початок осені – це час проведення ярмарків, які завжди були не тільки місцем купівлі-продажу, а й справжнім народним святом. Недарма ярмарок викликає асоціації з карнавалом, театралізованим дійством, атракціонами, особливою піднесеною атмосферою.

У перші поки що теплі осінні дні «Кольорові ярмарки» Ольги Рапай демонструють роботи з кераміки – матеріалу, безпосередньо пов’язаного з теплом. Це тепло – не тільки енергія вогню, яку кераміка буквально вбирає під час випалу, а й тепло рук Майстра, адже кожна річ виліплена руками Ольги Перецівни.

За освітою Ольга Рапай не кераміст. Закінчила факультет скульптури Київського художнього інституту, працювала скульптором-фарфористом на Киїському керамічно-художньому заводі. Та зустріч з керамікою визначила подальше творче життя. Кераміка вабила як невичерпний матеріал для скульптури, та хіба можна було обминути вази, настінні тарелі, рельєфи…Усе це — як і годиться на ярмарку — присутнє в експозиції виставки разом із скульптурними персонажами, виконаними в теракоті, поливній кераміці, шамоті. Купці і музиканти, блазні, ворожки, пересічні відвідувачі ярмарку – безліч характерів, надзвичайно виразних і впізнаваних.

Кераміка Ольги Рапай

Леонід Фінберг (директор Центру Юдаїки), Тетяна Каліта (директорка КалітаАртКлуб) та Катерина Рапай (донька Ольги Рапай)

Інші фотографії з відкриття виставки на сайті Галереї «КалитаАртКлуб».

Інші виставки:

 

Category: Exhibitions
Comments are disabled