«Школа перекладів з івриту українською мовою»

Додано by

9 березня 2016 року, у Києві, за підтримки Ізраїльського культурного центру при посольстві Держави Ізраїль в Україні, розпочала свою роботу «Школа перекладів з івриту українською мовою», організована «Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства» Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Навчання в Школі орієнтовано на збагачення словникового запасу, розвитку мовленнєвих навичок  та оволодіння методиками роботи з текстами для художнього перекладу. Учасники програми прослухають лекції та візьмуть участь у семінарських заняттях, та практикуватимуться  перекладати тексти. По закінченню програми студенти зможуть професійно перекладати сучасну художню та наукову літературу з івриту на українську мову.

Перше заняття Школи, яке відвідали 25 учасників,  провела викладач івриту магістерської програми «Юдаїка» при  НаУКМА Дар’я Семенова.

Координатор «Школи перекладів з івриту українською мовою» Олена Бондаренко так прокоментувала її актуальність:

«На сьогоднішній день існує брак якісних перекладів на українську мову сучасної ізраїльської літератури. Саме бажання виправити таку ситуацію і спонукало «Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства» організувати програму для навчання перекладачів з івриту на українську мову. Наша програма працює за підтримки Ізраїльського культурного центру при посольстві Держави Ізраїль в Україні. Особливу подяку хочу висловити Ользі Поліщук-директору Ізраїльського культурного центру, яка була присутня на першому занятті.»

Також Олена Бондаренко розповіла про організацію занять у Школі:

«Учасники програми які мешкають не тільки в Україні, але й  закордоном,  мають різний рівень володіння мовою, від початкового «алеф» до високого – вільного. Навчання в школі для учасників, що не можуть бути присутні в Києві, відбувається у режимі skype-підключення, це дає змогу одночасно навчатися всім разом не зважаючи на відстань.»

Програма триватиме впродовж 2016 року.   Заняття  проходитимуть 2 рази на місяць у приміщенні Центру.

Comments are disabled