Заходи, присвячені 75-м роковинам трагедії у Бабиному Яру

Додано by

Заходи, присвячені 75-м роковинам трагедії у Бабиному Яру
Цього року виповнюється 75 років з моменту масових розстрілів в урочищі Бабин Яр на території Києва. З цього приводу за участі Центру юдаїки було проведено серію заходів різного штибу, спрямованих на увічнення пам’яті про жертв трагедії.


26 вересня відкрилася виставка «По обидва боки Бабиного Яру» – сучасний мультимедійний проект, що представляє історію єврейської громади до початку Другої світової війни, трагедію Бабиного Яру та боротьбу за збереження пам’яті про жертв геноциду. Виставка підготовлена за підтримки Міжнародного меморіального благодійного фонду «Бабин Яр». Захід триватиме до 10 жовтня на території ТРЦ «ART Mall», галерея A-gallery.
• До пам’ятної дати було приурочене видання книги «Бабин Яр» (окремо українською та англійською мовами, за редакцією Владислава Гриневича та Павла-Роберта Маґочія).
У книзі висвітлено історію Бабиного Яру – однієї з найбільш вражаючих людських трагедій, котру спричинив нацистський окупаційний режим. Досліджується політика пам’яті/забуття Бабиного Яру від сталінських часів до сьогодення.
Книжка стала результатом співпраці науковців із різних галузей знання і різних країн світу – України, Канади, Нідерландів, США, Ізраїлю, Франції, яких поєднало усвідомлення важливості збереження пам’яті про Бабин Яр як символ Голокосту та інших трагедій ХХ століття.
28 вересня відбулася презентація українського перекладу книги швейцарського автора Йоганнеса Шваліни «Мовчання говорить. Теперішнє залишається, тільки час минає. Зміцнювати мир, осмислюючи минуле».
У цій книзі містяться численні розповіді, життєві історії, спостереження психологів, які переконливо доводять, що важкі травматичні події мають довгострокові наслідки і передаються через покоління. Про Голокост мовчали злочинці, мовчали вцілілі жертви, мовчали свідки, за чиєї байдужої згоди коїлися злочини. За це мовчання платять їхні нащадки. На наших очах розвиваються драматичні конфліктні ситуації у світі. Одна з головних причин конфліктів – це тягар попередніх травм. Книга показує, що ретельне опрацювання травматичних подій минулого є важливим чинником успішного розв’язання насильницьких конфліктів теперішнього.
На презентації серед інших був присутній посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер та представники Міністерства закордонних справ України.
• Вийшла друком книга «Прорив у безсмертя. Повстання у таборі Собібор». Це видання присвячено повстанню у Собіборі – єдиному в історії Другої світової війни прикладу успішного спротиву у таборі смерті. Вперше українською мовою під однією обкладинкою зібрано спогади організатора повстання Олександра Печерського, поему Марка Гейлікмана «Люка», що дала початок міжнародному проекту пам’яті героїв цього повстання, й інтерв’ю його активного учасника, мешканця Києва Аркадія Вайспапіра. Видання є частиною міжнародної кампанії з меморіалізації О. А. Печерського та його соратників.
• Спільно з телеканалом Еспресо.TV було проведено телемарафон, присвячений роковинам подій у Бабиному Яру. У рамках марафону на каналі транслювалися тематичні інтерв’ю Леоніда Фінберга, Ярослава Грицака, Анни Жарової, Шимона Брімана, Володимира В’ятровича. Також окремі сюжети були присвячені питанням геноциду ромів, свідченням осіб, які пережили трагедію та заходам, які пройшли у Києві з цього приводу.

 

Comments are disabled